Spektakle

Lubuska scena lalkowa w Zielonej Górze
 

Nieporadny, nieco gapowaty i bardzo uroczy Don Kichot, którego serce rozpaliły historie o rycerzach, postanawia pomagać innym. Wyrusza w świat niczym błędny rycerz, który szlachetnymi uczynkami chce zdobyć serce ukochanej Dulcynei.

„PRZY PRZY” to przedstawienie dedykowane publiczności 1+, osób o różnej wrażliwości sensorycznej, w tym dla osób w spektrum autyzmu, którego głównym tematem jest przytulanie, czułość i dotyk.

W malowniczych głębinach tropikalnej dżungli harmonijnie żyją różnorodne zwierzęta. Jednak Papuga – odważna młoda dusza, nie ma jeszcze swojego miejsca i swoich zadań w tym idyllicznym świecie. Pewnego dnia ciekawska Papuga przypadkiem staje w obliczu wielkiej siły, która grozi zniszczeniem dżungli - ukochanego domu zwierząt.

"Koci, koci łapci" to spektakl na podstawie jednej z baśni braci Grimm, pt. "Stoliczku, nakryj się!".

„Dziewczynka z zapałkami” to nie jedyna baśń Andersena, która smutno się kończy. Reżyser Jacek Pietruski postanowił to zmienić, ponieważ – jak tłumaczył w rozmowie z Danutą Piekarską z „Gazety Lubuskiej” – sam „lubi weselsze zakończenia”.

Starałem się w tej książeczce pełnej zjaw wywołać ducha myśli, który nie sprawi przykrości moim czytelnikom ani nie przeszkodzi im w obcowaniu z innymi ludźmi i ze mną o tej szczególnej porze roku.

Warto powrócić do roku 1997, gdy na deskach naszego teatru odbyła się pierwsza gala rozdania Leonów.

W nowo powstałym gmachu teatru lalkowego widzowie będą mogli nie tylko oglądać interesujące spektakle,

Mimo iż Pan Twardowski adresowany jest do dzieci, bodaj mniej niż dziesięcioletnich, na widowni spotkać można wielu dorosłych,

Światowy Dzień Lalkarstwa (World Puppetry Day) to święto wszystkich tych, którzy tą formą sztuki się zajmują, oraz tych, którzy lalki po prostu kochają.

Subskrybuj
Zapraszamy do zapisania się na nasz teatralny newsletter:
Nie spamujemy. Ponieważ jesteśmy Aktorami :)