Zapraszamy na niezwykle kolorowy, muzyczny spektakl oparty na znakomitym tekście Jana Brzechwy. Dzięki kostiumom i scenografii wykreowaliśmy bajkowy świat, który pozwoli nam pokazać tytułową bohaterkę inaczej niż zwykle.
Tytuł spektaklu nawiązuje do popularnego dramatu Igora Bauersimy „Norway.Today”, w którym dwójka młodych ludzi, na pozór mających wszystko, tak pewna w relacjach internetowych, okazuje się kompletnie zagubiona w realiach świata rzeczywistego i - paradoksalnie - poszukuje sensu życia w planowanym jego zakończeniu wspólnym skokiem z fiordu..
Nieporadny, nieco gapowaty i bardzo uroczy Don Kichot, którego serce rozpaliły historie o rycerzach, postanawia pomagać innym. Wyrusza w świat niczym błędny rycerz, który szlachetnymi uczynkami chce zdobyć serce ukochanej Dulcynei.
W malowniczych głębinach tropikalnej dżungli harmonijnie żyją różnorodne zwierzęta. Jednak Papuga – odważna młoda dusza, nie ma jeszcze swojego miejsca i swoich zadań w tym idyllicznym świecie. Pewnego dnia ciekawska Papuga przypadkiem staje w obliczu wielkiej siły, która grozi zniszczeniem dżungli - ukochanego domu zwierząt.
"Koci, koci łapci" to spektakl na podstawie jednej z baśni braci Grimm, pt. "Stoliczku, nakryj się!".
„Dziewczynka z zapałkami” to nie jedyna baśń Andersena, która smutno się kończy. Reżyser Jacek Pietruski postanowił to zmienić, ponieważ – jak tłumaczył w rozmowie z Danutą Piekarską z „Gazety Lubuskiej” – sam „lubi weselsze zakończenia”.
Żył raz książę… a ten książę pragnął ożenić się z księżniczką, ale miała to być prawdziwa księżniczka.
Już dziś na naszą scenę powrócił tytułowy bohater książki Jana Brzechwy, uwielbianej przez kolejne pokolenia najmłodszych widzów.
Starałem się w tej książeczce pełnej zjaw wywołać ducha myśli, który nie sprawi przykrości moim czytelnikom ani nie przeszkodzi im w obcowaniu z innymi ludźmi i ze mną o tej szczególnej porze roku.
Warto powrócić do roku 1997, gdy na deskach naszego teatru odbyła się pierwsza gala rozdania Leonów.
W nowo powstałym gmachu teatru lalkowego widzowie będą mogli nie tylko oglądać interesujące spektakle,
Mimo iż Pan Twardowski adresowany jest do dzieci, bodaj mniej niż dziesięcioletnich, na widowni spotkać można wielu dorosłych,
Historyja o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim ze czterech świętych Ewanjelistów zebrana a wierszykami spisana przez księdza Mikołaja z Wilkowiecka zakonnika częstochowskiego.
Światowy Dzień Lalkarstwa (World Puppetry Day) to święto wszystkich tych, którzy tą formą sztuki się zajmują, oraz tych, którzy lalki po prostu kochają.
Halina Lubicz to prawdziwa legenda Lubuskiego Teatru.