WiW czyli wiadomości i wydarzenia

Lubuska scena lalkowa w Zielonej Górze
 

pełna widownia Teatru lalek

Historyczna premiera spektaklu - bo tym razem dla dorosłych i młodzieży (a nie dla dzieci) - na nowej scenie Teatru Lalek zgromadziła wczoraj na widowni komplet Widzów! 

"Norwegia 2.0 Poza siecią" zachwyciła publiczność, wyrazem czego były długie, nieprzerwane, gorące brawa dla aktorów i realizatorów.  Zobaczyliśmy piękny, mądry spektakl, podejmujący bardzo ważne treści, ale zrealizowany lekko, świeżo, współcześnie, z bardzo ciekawym wykorzystaniem multimediów, interakcjami z publicznością, piękną muzyką, angażujący widza w stu procentach od pierwszej do ostatniej sceny.

Gratulujemy twórcom i realizatorom, dziękujemy za nową, piękną pozycję w naszym repertuarze!

od lewej stoją Gosia Polak, Michał Telega, Paweł Wydrzyński, Daniel Grupa

Gosia Polak (Julia), Michał Telega (autor i reżyser), Paweł Wydrzyński (August), Daniel Grupa (kompozytor)

 

Wszystkich Państwa ciekawych tego spektaklu, serdecznie zapraszamy na kolejne przedstawienia - dzisiaj i jutro o godz. 16:00 (sobota, niedziela) oraz w przyszły weekend.

 


"Norwegia 2.0 poza siecią"
 
Reżyseria, scenariusz, scenografia, kostiumy: Michał Telega
Muzyka: Daniel Grupa
Montażysta: Jakub Wisz
Inspicjent: Beata Sobicka-Kupczyk
 
 
Obsada: 

  • Julia - Małgorzata Polak
    August - Paweł Wydrzyński
     
     

Kolejne spektakle:

  • 28.09.2024 r. - sobota, godz. 16:00
  • 29.09.2024 r. - niedziela, godz. 16:00

Październik:

  • 04.10.2024 r. - piątek, godz. 19:00
  • 05.10.2024 r. - sobota, godz. 16:00 / AD, PJM - SPEKTAKL Z UDOGODNIENIAMI
  • 06.10.2024 r. - niedziela, godz. 16:00

 

 

 

 

Wydarzenie zrealizowano w ramach Przestrzeni Sztuki Teatr.
Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

- - - - - - 

Program Przestrzenie Sztuki Teatr

Program Przestrzenie Sztuki narodził się z potrzeby wsparcia i zapewnienia warunków pracy artystom niezależnym przy wykorzystywaniu istniejącej infrastruktury. Jego idea opiera się na czterech filarach – artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym, a głównym zadaniem operatorów jest umożliwienie artystom niezależnym (pozbawionym na co dzień „stałego adresu”) i lokalnym środowiskom prezentacji ich przedsięwzięć, rozwijanie oferty edukacyjnej i animacyjnej oraz rozwój publiczności. Dotychczas teatralne Przestrzenie Sztuki odbywały się w Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie i Zielonej Górze.

Działania w ramach programu to m.in.: prezentacje spektakli, rezydencje twórcze, warsztaty i projekty edukacyjne, projekty animacyjne i społeczne, szkolenia i coaching dla artystów, wspieranie badań w zakresie sztuki, udostępnianie sal warsztatowych oraz wsparcie promocyjne artystów.

W ramach teatralnych Przestrzeni Sztuki w latach 2020-2023 odbyło się 4500 wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, w które zaangażowało się 5000 artystów i zgromadziły 500 tys. odbiorców. W działania włączyło się także ponad 600 instytucji i podmiotów partnerskich.

Program Przestrzenie Sztuki Teatr organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego pod auspicjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: https://www.instytut-teatralny.pl/dzialalnosc/projekty-i-programy/przestrzenie-sztuki/

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

 

Subskrybuj
Zapraszamy do zapisania się na nasz teatralny newsletter:
Nie spamujemy. Ponieważ jesteśmy Aktorami :)