“Chcecie bajki? Oto bajka:
Była sobie Pchła Szachrajka.
Niesłychana rzecz po prostu,
By ktoś tak marnego wzrostu
I nędznego pchlego rodu
Mógł wyczyniać bez powodu
Takie psoty i gałgaństwa,
Jak pchła owa, proszę państwa.”
Ten tekst Jana Brzechwy broni się sam. Ale jeśli dołożymy do niego znakomite aktorskie kreacje, fantastyczną reżyserię i sporo muzyki - otrzymamy bajkę idealną! Na taką właśnie zapraszamy najmłodszych Widzów z całymi rodzinami już od 26 października do Teatru Lalek!
Twórcy:
Autor - Jan Brzechwa
Reżyser - Robert Kuraś
Scenografia i kostiumy: Adam Królikowski, Mateusz Trojanowski
Muzyka - Kamil Kulda
Obsada:
Kamil Kulda
Premiera: 26 października 2024 r.
Scena: Teatr Lalek
Kategoria wiekowa: dzieci od 3 r.ż.
Najbliższe spektakle:
- 24.11.2024 r. - niedziela, godz. 12:00
- 24.11.2024 r. - niedziela, godz. 14:00
Spektakle dla przedszkoli i szkół:
20.11.2024 r. - środa, godz. 10:00 i 12:00
21.11.2024 r. - czwartek, godz. 10:00 i 12:00
22.11.2024 r. - piątek, godz. 10:00 i 12:00
SPEKTAKL NA SCENIE TEATRU LALEK
Spektakl odbywa się na na naszej nowej scenie Teatru Lalek, wejście od strony Placu Teatralnego.
Osoby pragnące zakupić bilety bezpośrednio przed spektaklem w kasie Teatru, proszone są o pojawienie się minimum 15 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. Kasa biletowa znajduje się w głównym budynku Lubuskiego Teatru i jest to czas potrzebny na dokonanie zakupu i przejście do Teatru Lalek.
- - - - - - - - - - -
Wydarzenie zrealizowano w ramach Przestrzeni Sztuki Teatr.
Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Program Przestrzenie Sztuki Teatr
Program Przestrzenie Sztuki narodził się z potrzeby wsparcia i zapewnienia warunków pracy artystom niezależnym przy wykorzystywaniu istniejącej infrastruktury. Jego idea opiera się na czterech filarach – artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym, a głównym zadaniem operatorów jest umożliwienie artystom niezależnym (pozbawionym na co dzień „stałego adresu”) i lokalnym środowiskom prezentacji ich przedsięwzięć, rozwijanie oferty edukacyjnej i animacyjnej oraz rozwój publiczności. Dotychczas teatralne Przestrzenie Sztuki odbywały się w Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie i Zielonej Górze.
Działania w ramach programu to m.in.: prezentacje spektakli, rezydencje twórcze, warsztaty i projekty edukacyjne, projekty animacyjne i społeczne, szkolenia i coaching dla artystów, wspieranie badań w zakresie sztuki, udostępnianie sal warsztatowych oraz wsparcie promocyjne artystów.
W ramach teatralnych Przestrzeni Sztuki w latach 2020-2023 odbyło się 4500 wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, w które zaangażowało się 5000 artystów i zgromadziły 500 tys. odbiorców. W działania włączyło się także ponad 600 instytucji i podmiotów partnerskich.
Program Przestrzenie Sztuki Teatr organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego pod auspicjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: https://www.instytut-teatralny.pl/dzialalnosc/projekty-i-programy/przestrzenie-sztuki/
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego