WiW czyli wiadomości i wydarzenia

Lubuska scena lalkowa w Zielonej Górze
 

W sobotnie przedpołudnie Plac Teatralny, pomimo wietrznej i pochmurnej aury, był najbardziej kolorowym i ciepłym miejscem w Zielonej Górze. Wszystko za sprawą otwarcia Teatru Lalek!

Dziś teren przed nowym budynkiem zamienił się w kolorowy plac zabaw. Przybyłych gości - zwłaszcza tych najmłodszych, witały prawdziwie baśniowe postaci: kolorowe smoki, uśmiechnięci szczudlarze i tańczące, piękne księżniczki! Rozbawione dzieci miały okazję sprawdzić umiejętności piłkarskie Dyrektora Lubuskiego Teatru Roberta Czechowskiego, który słynną kulą ziemską z Akademii Pana Kleksa zagrał z dziećmi w „nogę". Śmiechu i radości nie było końca! Na małych i dużych łasuchów czekał - niczym chatka z Jasia i Małgosi - namiot pełen łakoci, przygotowany przez Klimat Bistro. 


W samo południe przybyłych gości przywitał Dyrektor Lubuskiego Teatru - Robert Czechowski. Po krótkiej przemowie nastąpił długo wyczekiwany moment - uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Łukasz Porycki, przedstawiciel firmy Exalo oraz Dyrektor Lubuskiego Teatru Robert Czechowski. Po części oficjalnej, za sprawą najnowszego spektaklu dla dzieci - Przygody Don Kichota, przenieśliśmy się w magiczny, lalkowy świat.


Ten rok kolejny raz udowadnia nam, że warto wierzyć w marzenia, bo one naprawdę się spełniają! Mamy nadzieję, że Teatr Lalek w Zielonej Górze stanie się ulubionym miejscem dzieci, które rozbudzi ich fantazję i pobudzi do twórczych aktywności.


Dziś dziękujemy za Waszą obecność!


Zdjęcia: Basia Terejko, KADR Kamil Derda

Subskrybuj
Zapraszamy do zapisania się na nasz teatralny newsletter:
Nie spamujemy. Ponieważ jesteśmy Aktorami :)